Масштабні перевірки пенсіонерів, які очікуються найближчим часом, можуть призвести до скорочення виплат для тих, хто втратив підстави для отримання статусу інвалідності.
Це рішення стало наслідком розслідувань, що виявили корупційні схеми в системі медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Після скандалів із чиновниками, які отримали фальшиві довідки про інвалідність, Міністерство охорони здоров'я вирішило реформувати систему, зробивши її прозорішою та зменшивши корупційні ризики.
З 1 січня 2025 року замість МСЕК перевірки стану здоров’я виконуватимуть лікарі в кластерних багатопрофільних лікарнях. Національна служба здоров’я України контролюватиме якість оцінок, укладаючи договори та фінансуючи процедури.
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Водночас статус інвалідності, встановлений раніше, залишається дійсним. Проте рішення про надання статусу можуть переглядати за підозри у фальсифікації, особливо якщо йдеться про випадки, пов'язані з уникненням мобілізації. Людям з інвалідністю доведеться регулярно підтверджувати свій стан. Деякі діагнози надають право на довічний статус, якщо хвороба стабільна, невиліковна і потребує постійної медичної підтримки.
Такі випадки, як правило, включають військовослужбовців, людей з інвалідністю I групи та осіб з інвалідністю з дитинства. Втім, особлива увага приділяється випадкам, які виникли після початку російського вторгнення, щоб уникнути недобросовісного призначення інвалідності.
Адвокат Ігор Ясько зазначає, що інвалідність довічно може призначатися лише за умови, що стан людини є стабільним і потребує безперервного догляду. Інший юрист, Олена Воронкова, нагадує, що статус інвалідності можуть скасувати через поліпшення стану здоров’я або зменшення ступеня захворювання.
Таким чином, у Міністерстві охорони здоров'я очікують, що новий підхід підвищить прозорість системи надання інвалідності, залишаючи без змін права тих, хто дійсно потребує соціальної підтримки.
Раніше ми повідомляли, Ощадбанк взяв у "заручники" пенсію українців.
ВПО потраплять під перевірки, виплати збережуть не всім- детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, пенсійні нововедення 2025 року.