Українські школи активно готують до можливих перебоїв з електроенергією та блекаутів цієї зими, а за необхідності можуть повернутися до дистанційного навчання.

За даними Міністерства освіти і науки (МОН), приблизно 80% шкіл вже мають генератори. Однак, наявність генераторів не завжди означає, що школи зможуть працювати в звичайному режимі, адже чимало залежить від системи теплопостачання.

Опалення в школі, скріншот: YouTube

Андрій Сташків, заступник міністра освіти, пояснює, що школи, які мають власні котельні та генератори, зможуть забезпечувати тепло та світло навіть за відсутності електроенергії.

Тарифи на електроенергію, енергетика / фото: Pixabay

Популярні новини зараз

Пенсіонери можуть не дочекатися грошей: ПФУ попередив про затримки

Вимоги до стажу зменшили вдвічі: хто вийде на пенсію раніше

В Україні зібралися змінювати розмір субсидії: кого це торкнеться у першу чергу

"Нафтогаз" висунув вимогу всім споживачам: на виконання кілька днів

Показати ще

Однак заклади, які користуються централізованими котельнями, наприклад, у великих містах, будуть залежати від роботи цих об’єктів. Це означає, що за недостатнього тепла чи світла деякі школи можуть перейти на дистанційне навчання.

Дистанційне навчання. Фото Freepik

На сьогодні близько 7600 шкіл, що становить понад половину всіх закладів, мають різні можливості для роботи навіть при відключеннях електроенергії. Ця цифра продовжує зростати, оскільки підготовка ще триває.

Опалення в школі, скріншот: YouTube

МОН рекомендує школам адаптувати розклад уроків під світловий день, щоб максимально використовувати денне освітлення. Дотримання температурного режиму також є важливим фактором, і в разі критичної ситуації школи можуть повернутися до онлайн-навчання.

Раніше ми повідомляли, всі мають повернутися за парти, МОН вимагає присутності школярів.

Опалення школ при відключеннях світла- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, школи можуть залишитися без тепла, що чекає на учнів взимку?