Національний банк України прогнозує, що в найближчі два роки, у 2024–2025 роках, тарифи на газ, опалення і гарячу воду для населення залишаться незмінними. Однак з 2026 року НБУ очікує поступового підвищення цих тарифів, яке має привести їх до економічно обґрунтованих рівнів.
Це рішення зумовлене складною ситуацією у вітчизняному енергетичному секторі, який відчуває фінансове навантаження та дисбаланси. Підвищення тарифів на комунальні послуги може спричинити ризик для інфляції, повідомляє НБУ.

Комуналка. Фото: скрін youtube

Якщо ціни на енергоресурси зростуть, це призведе до інфляційного тиску та потребуватиме збільшення субсидій. Відкладення ж тарифного підвищення може загострити фінансові проблеми державних енергокомпаній та ускладнити ситуацію на ринку.
В Україні під час війни діє мораторій на підвищення тарифів на газ, гарячу воду та опалення, але він не стосується електроенергії та холодної води. За даними Держстату, у вересні 2024 року тарифи на комунальні послуги зросли на 18,7% порівняно з минулим роком, головним чином через подорожчання електроенергії на 63,6%.

Субсидія за комунальні послуги

Зокрема, уряд кілька разів переглядав тариф на електроенергію. У червні 2023 року тариф було підвищено з 1,68 грн до 2,64 грн за кВт-год, а вже в червні 2024 року вартість електроенергії зросла до 4,32 грн за кВт-год.

Нагадаємо, оплата за газ зникла, а банк "нічим не може допомогти": що робити

Раніше ми писали про те, що зимова допомога для українців: хто може розраховувати на підтримку

Популярні новини зараз

Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Якою буде максимальна пенсія у 2025 році: чи очікувати українцям на підвищення виплат

Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ

Показати ще

Крім того, Знай.ua повідомляв, доплати до пенсії: українцям розкошеляться аж на 944 гривні