В Україні почав діяти принцип "воюй чи працюй", який запроваджує новий підхід до мобілізації. Ідея проста: влада вирішила, що ті, хто не сплачує податки і не перебуває в офіційних списках працевлаштованих, мають отримати повістки насамперед.
Про це на економічному форумі розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
За його словами, вже сьогодні 98% повісток, надісланих через електронну систему "Оберіг", направлені саме таким "невидимкам" – людям, які не сплачують податки та ніде офіційно не працюють.
Лише 2% за останні два місяці дісталися тим, хто працює та сплачує податки. По суті, зараз у пріоритеті мобілізація безробітних та тих, хто працює неофіційно.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Ця ідея вперше пролунала у новорічному зверненні президента Володимира Зеленського до 2024 року. Тоді він заявив:
"Зараз усі українці повинні жити за правилом: або працюєш, або воюєш, адже проти нас – найбільша у світі терористична організація."
Тепер його слова втілюються в життя: влада розраховує, що такий підхід мобілізує не лише армію, а й трудові ресурси, вивівши економіку з "тіні".
У серпні 2024 року Шмигаль уточнив, що цей принцип має на увазі цілий набір заходів для того, щоб стимулювати людей працювати легально. В ідеалі це має допомогти вирішити два завдання одразу: підтримати армію та зміцнити економіку.
У серпні 2024 року Шмигаль розповів, що цей принцип передбачає запровадження низки "заходів, які ринок праці виведуть із тіні".
Нагадаємо, "Ми народжені для війни": військова наполягає на мобілізації жінок
Раніше ми писали про те, що працівники ТЦК розповіли про гнів і розчарування: "Просто вдалося там вижити"
Крім того, Знай.ua повідомляв, що затвердили повістки нового зразка: повинні прискорити мобілізацію