Юрист Надія Шуляк розповіла, що для працівників територіальних центрів комплектування не існує окремих правил спілкування з родичами, друзями чи знайомими. Це створює ризики, коли працівники можуть не видавати повістки своїм близьким, що є потенційним порушенням, яке правоохоронні органи мають право розслідувати, а суд — розглядати.
Вона сказала, що керівники та заступники керівників ТЦК належать до посад із високими корупційними ризиками, згідно з наказом НАЗК. Закон України "Про запобігання корупції" визначає перелік близьких осіб, і працівникам ТЦК заборонено працювати під прямим підпорядкуванням родичів чи бути їхніми підлеглими.
У випадках, коли працівники ТЦК не видають повістки своїм знайомим чи родичам, ці ситуації можуть бути розслідувані правоохоронцями, а рішення ухвалюється судом. Будь-хто може подати заяву про порушення до відповідних органів.
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Шуляк додала, що хоча особисті розмови між родичами чи знайомими є приватною справою, працівники ТЦК повинні діяти відповідно до законів України. Їхні дії регулюються законами, так само як і дії військовозобов'язаних громадян.
Нагадаємо, ВЛК визнала придатним, а армія не бере: що робити військовозобов'язаним
Раніше ми писали про те, що ТЦК переходять у посилений режим: скільки ще людей планують мобілізувати
Крім того, Знай.ua повідомляв, добровольці, черги і "бусифікація": як змінилась мобілізація за час війни