З початку жовтня в Україні запроваджено нове правило: лікарні більше не одержують гроші за лікування пацієнтів, чиї контактні дані не пройшли перевірку. Це стосується телефонних номерів та податкових кодів, зазначених у деклараціях.
Якщо дані пацієнтів не збігаються з інформацією у реєстрі платників податків, медичні установи ризикують залишитися без фінансування.
Для чого потрібна перевірка даних? Телеграф із посиланням на Національну службу здоров'я (НСЗУ) пояснює, що це зроблено для покращення цифровізації та підвищення точності даних. Якщо в документах пацієнта є помилка, система це відразу помітить. Перевірка проходить автоматично на прізвище, ім'я, дату народження та податковий код, і такі перевірки проводитимуться постійно.
Проте майже мільйон українців досі мають оновити свої дані, щоб пройти перевірку – це близько 4% дорослих із деклараціями. Для неповнолітніх, яких 4,3 мільйона, верифікація складніша, оскільки багато хто з них не має податкового коду.
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Що буде, якщо не пройти перевірку?
Якщо пацієнт не встигне пройти перевірку, лікар продовжить його лікувати, але це вважатиметься "благодійністю". Держава не заплатить за таке лікування. Для дорослих пацієнтів без верифікації запроваджено коефіцієнт "0", що означає, що лікарні не отримають за них фінансування. Д
ля дітей є виняток – медустанови все одно отримають повне фінансування, навіть якщо їх дані не перевірено.
Як виправити помилку?
Якщо у вашій декларації знайдуть помилки, це може стосуватися навіть дрібниць, наприклад, зайвих прогалин або латинських літер. НСЗУ розробила інструкції для лікарів щодо виправлення даних:
- Зв'язатися з пацієнтом зручним способом.
- Порівняти дані з інформацією в електронній системі ЄСОЗ.
- Виправити дрібні помилки через медичну інформаційну систему (МІС).
- Якщо помилки серйозні, відправити пацієнта до відповідних органів для виправлення.
Що робити пацієнтам?
Якщо у вас є помилка у декларації, вам повідомлять про це, зазвичай це робить сімейний лікар. Переоформлювати декларацію не потрібно – вона є безстроковою. Однак непідтверджені дані можуть вплинути на зарплату лікаря та на те, як швидко він зможе зв'язатися з вами з питань здоров'я.
Щоб перевірити свої дані, краще записатись до лікаря або оновити інформацію онлайн. Для цього потрібно зателефонувати до лікарні або гарячої лінії. Не забудьте взяти з собою ID-паспорт або скористатися програмою "Дія", де можна показати свій податковий номер.
Якщо ви змінили номер телефону або прізвище, обов'язково повідомте про це лікаря!
Нагадаємо, 21-річна дівчина намагалася продати свою дитину в соцмережах: одразу 7 сімей повелися та відправляли гроші
Раніше ми писали про те, що Україною прокотилася хвиля отруєнь: дітей госпіталізують у тяжкому стані
Крім того, Знай.ua повідомляв, допомога буде недоступна? Українців попередили про ситуацію у лікарнях