Народний депутат Руслан Горбенко заявив, що якщо війна триватиме ще 2-3 роки, то щорічно буде необхідно мобілізувати по 150 тисяч осіб. Він повідомив, що зараз Офіс президента працює над "планом перемоги", враховуючи необхідність готуватися до тривалої війни, зокрема й в питаннях мобілізації.
За словами Горбенка, влітку мобілізація йшла стабільно, приблизно 20 тисяч осіб щомісяця, проте у вересні цей показник значно впав. Також важливо не лише кількість, але й якість мобілізованих.
Депутат наголосив, що Територіальні центри комплектування, тобто ТЦК, лише виконують свою роботу, і мобілізація була б непотрібна, якби не війна, яку розв’язала росія.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Військові в Україні отримують ретельну підготовку перед відправкою на фронт, тоді як російська армія кидає своїх солдатів у бій, не піклуючись про їхню підготовленість чи життя. росіяни не сприймають українців як рівних, і їхні дії на окупованих територіях це яскраво демонструють. Україна бореться за власне існування, захищаючи свою землю. Якщо мобілізацію не буде проведено, є ризик, що російські військові прийдуть в українські міста, примушуючи українців воювати на їхньому боці, захоплюючи інші країни.
За даними Центру протидії дезінформації (ЦПД), російська пропаганда активно використовує антимобілізаційні настрої, намагаючись зобразити мобілізацію як "несправедливу" або "безперспективну" для України. При цьому росія замовчує власні жорсткі мобілізаційні заходи. Загальна мобілізація в Україні була оголошена як відповідь на повномасштабне вторгнення росії і є єдиним способом захисту країни від агресора.