Зараз в Україні діє єдиний тариф на електроенергію для населення, який становить 4,32 гривні за кіловат-годину незалежно від обсягу споживання. Ця ставка є фіксованою і не змінюється в листопаді.
Однак для користувачів, які мають двозонні або тризонні лічильники, діє інший тариф у нічні години. З 23:00 до 07:00 такий тариф складає 2,16 гривні за кіловат-годину, що становить половину від основної ставки. Тож, для тих, хто активно користується електрикою вночі, ці лічильники можуть забезпечити значну економію, пише Yasno.
Встановлення двозонного чи тризонного лічильника потребує певних витрат, однак його окупність залежить від того, скільки ви зазвичай використовуєте електроенергії в нічний час. Для осель з електроопаленням діють інші тарифи протягом опалювального сезону, з 1 жовтня по 30 квітня.
Подвійне підвищення тарифів: українців хочуть залишити з пустими гаманцями
Як не війна, так знищення Всесвіту: "правнук Ванги" з Болгарії розповів, що на Землі залишаться лише тварини
Уважно подивіться на свої купюри у 200 та 100 гривень: українці можуть втратити гроші
Нові соціальні послуги для українців: хто має право на допомогу та як її отримати
Якщо домогосподарство споживає до 2000 кіловат-годин на місяць, тариф для них становить 2,64 гривні за кіловат-годину для всього обсягу спожитої електроенергії. Проте, якщо споживання перевищує 2000 кіловат-годин, діє стандартний тариф – 4,32 гривні за кіловат-годину для всієї кількості використаної електроенергії.
Це рішення стосується тільки населення. Натомість для бізнесу тарифи були збільшені з 1 червня за рішенням Національної комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Це зроблено для того, щоб стимулювати імпорт електроенергії в нічні години, коли споживання національною мережею менше.
Раніше ми повідомляли, платіжка за світло може зрости.
Як до 30 % менше платити за світло- детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, українці можуть зменшити витрати на оплату електроенергії.