Національний банк погіршив прогноз щодо зростання інфляції, тому українцям слід готуватися до того, що ціни на продукти та товари посилять тиск на гаманці.
Що буде зі споживчими цінами в Україні до кінця 2024 року, а також у наступні роки, розповів голова НБУ Андрій Пишний у ході пресбрифінгу.
Якщо у липні регулятор прогнозував у 2024 році інфляцію на рівні 8,5%, то зараз очікування погіршилися – до 9,7%. За словами Андрія Пишного, посилення цінового тиску в другій половині року було прогнозованим, проте насправді показник виявився вищим.
Українцям обіцяють трудову повинність: пайки замість зарплат
Пенсіонери можуть отримати додаткові 940 гривень: порядок оформлення доплати
Гороскоп на тиждень 4-10 листопада для всіх знаків Зодіаку: пригоди Овнів, лікарні Близнюків та пік Скорпіонів
В Україні проводять масштабну зміну системи пенсій: скільки "знімуть" із реальних зарплат
Нацбанк прогнозує, що ціновий тиск найближчим часом зберігатиметься і цьому сприятимуть такі фактори, як збільшення енергодефіциту під час опалювального сезону, високі темпи зростання зарплат та розширення бюджетних видатків. Ситуація почне покращуватись навесні 2025 року.
"Сповільненню темпів зростання цін наступного року сприятимуть зважена монетарна політика НБУ, послаблення зовнішнього цінового тиску, поліпшення ситуації в енергосекторі й збільшення врожаїв", - заявив голова НБУ.
До кінця наступного року інфляція очікується на рівні 6,9%, хоч попередній прогноз становив 6,6%. Падіння продовжиться й у 2026 році – до 5%.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, на каші вже не заощадиш: стрімке подорожчання бакалії б'є по харчовим звичкам українців.
Також наш портал інформував, ціни "поважчають" на третину: в Україні очікується стрибок вартості картоплі, капусти, моркви та часнику.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, 369 грн за упаковку "розчинного": супермаркети різко змінили ціни на каву, молоко та вершки.