Міністерство соціальної політики України продовжує розробляти нові підходи, щоб залучити літніх громадян до активної участі у суспільному житті навіть після досягнення пенсійного віку. Хоча підвищення віку виходу на пенсію наразі не планується, акцент робиться на створенні умов, які дозволили б українцям працювати довше.

Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович пояснила, що йдеться про організацію програм з підвищення кваліфікації, зокрема, навчання цифрової грамотності. Вона підкреслила, що багато українців віком 65 років ще залишаються досить активними та прагнуть бути корисними для суспільства. Мінсоцполітики вбачає в цьому важливу соціальну місію – підтримати літніх громадян, які хочуть працювати, і забезпечити їм доступ до нових навичок, що зроблять їх конкурентоспроможними на ринку праці.

Працюючий пенсіонер. Фото: скрін youtube

За словами Жолнович, перед урядом стоїть завдання створити такі умови, щоб роботодавці вважали людей пенсійного віку цінним ресурсом. Адже через ранній вихід на пенсію людина може втратити зв’язок із соціумом, а відсутність стабільного стажу часто призводить до недостатнього рівня пенсійних виплат.

«Нам потрібно підтримувати людей, щоби вони залишалися активними, уникали соціальної ізоляції та не губили мотивації, – підкреслила міністерка. – Це допоможе забезпечити і їхнє фінансове благополуччя, і стабільність у стосунках із соціумом».

Популярні новини зараз

Залишетесь без світла й поза графіками: у ДТЕК попередили, що потрібно зробити українцям

У військкомат забудете дорогу: хто з українців більше не цікавить ТЦК

ТЦК виписав штраф українцю з відстрочкою через відсутність військового квитка: що вирішив суд

Обов'язкова процедура для пенсіонерів у 2025 році: ПФУ попередив усіх одержувачів виплат

Показати ще

Нагадаємо, 100 % знижки: українцям пропонують унікальну можливість комунальної пільги

Раніше ми розповідали, що Ощадбанк відбирає в пенсіонерів останні копійки: змушені чекати місяцями

Також, українцям готують нову пенсійну систему: що вона передбачає