В Україні діє постанова Кабінету Міністрів, яка визначає, хто з громадян мобілізаційного віку може бути заброньованим під час воєнного стану, а кому в цьому можуть відмовити. Важливо, що бронювання не поширюється на військовозобов’язаних із дефіцитними спеціальностями, необхідними для військової служби.
Згідно з постановою Кабміну №76 від 27 січня 2023 року, бронювання для деяких категорій працівників на підприємствах, які виконують критично важливі завдання, може бути обмежене, особливо якщо вони мають дефіцитну військово-облікову спеціальність.
Зокрема, це стосується таких фахівців, як стрільці, танкісти, артилеристи, розвідники, військові зв’язківці, спеціалісти з радіолокаційного обладнання, кібербезпеки та захисту інформації. Також до цієї групи входять ті, хто працював з протичовновим та протимінним озброєнням.
Відповідно до наказу Міністерства оборони №317, такі спеціалісти можуть бути необхідними на фронті, тому їх не можуть забронювати навіть у разі зайнятості на важливих підприємствах.
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Оплата комунальних послуг: що обов'язково потрібно перевіряти, щоб не втратити гроші
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Додатково, у листі Міноборони від 11 березня 2022 року зазначено рішення Головнокомандувача ЗСУ про те, що бронювання не може надаватися військовозобов’язаним, які мають певні спеціальності рядового, старшинського чи офіцерського складу. Це рішення стосується і тих, хто проходив підготовку за військовими обліковими спеціальностями.
Ці правила бронювання діють з метою забезпечення потреб оборони країни. Тим, хто має необхідні для армії навички та досвід, бронювання на підприємствах не надається.
Раніше ми повідомляли, чоловіків чекають масові перевірки.
Мобілізація без ТЦК- детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, ТЦК скоротив термін явки за повісткою.