Народні депутати Освітнього комітету Верховної Ради України обговорили можливі зміни у вимогах до національного мультипредметного тесту (НМТ) у 2025 році.
Юлія Гришина, членкиня профільного Комітету з питань освіти, науки та інновацій, запропонувала зменшити кількість обов’язкових предметів на НМТ з чотирьох до трьох. Вона зазначила, що освітні втрати, які українські учні переживають щороку, впливають на їхні результати на вступних іспитах.
На засіданні обговорювався законопроєкт №12053, який передбачає зміни до законодавства, зокрема щодо умов складання НМТ та державної підсумкової атестації у 2025 році. Комітет ВРУ рекомендував залишити минулорічний формат тестування, де передбачені три обов’язкові предмети і один на вибір. Натомість МОН розглядало можливість збільшити кількість предметів на НМТ до п’яти.
Депутатка Гришина висловила сумніви щодо доцільності збільшення предметів, аргументуючи це тим, що українські учні й так переживають значні освітні втрати, що негативно впливає на їхні навчальні результати. Депутатка також підкреслила, що збільшення кількості обов’язкових предметів може ускладнити навчальний процес, не сприяючи збереженню української системи освіти.
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Крім того, Гришина акцентувала на скороченні вступників до українських закладів вищої освіти, яке цього року знизилося на третину порівняно з 2023 роком. На її думку, посилення вимог до вступу не сприятиме підтримці української освіти.
Нагадаємо, батькам школярів приготуватися: у навчальних закладах подорожчає харчування
Раніше ми розповідали, що старшокласникам оновили шкільну програму – вибору не залишать