З 2026 року в Україні планують запустити другий рівень пенсійної системи – накопичувальний. Це передбачено новим законопроєктом, який підготувало Міністерство соціальної політики. За словами міністерки Оксани Жолнович, зміни не вплинуть на розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ) та податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).
На початковому етапі 2% із ЄСВ замість Пенсійного фонду направлятимуть у новостворений Державний накопичувальний фонд, а 3% з ПДФО також надходитимуть на ці накопичувальні рахунки. Таким чином, кошти будуть відкладатися не в загальний «котел» солідарної системи, а на персональні рахунки громадян.
Через три роки після старту реформи громадяни зможуть самостійно обирати, куди відраховувати свої внески: у державний фонд чи в приватні пенсійні фонди. Це має створити додаткові інвестиції для економіки, які згодом повернуться у вигляді ресурсів для родин, а не як податки.
Українців накриють масштабні перевірки в липні: кого позбавлять соцвиплат та пенсій
Пенсії з 1 липня 2025 по-новому: як будуть нараховуватися бали та як це вплине на розмір пенсії
Не бери слухавку: шахраї дзвонять саме із цих номерів - і ти вже в їхній пастці
Банки ліквідують, а гроші згорять: фінустановам дозволили не повертати вклади клієнтам
Законопроєкт ще проходить обговорення з Мінфіном, МВФ та Світовим банком. Остаточний запуск накопичувальної системи залежатиме від того, як документ ухвалить Верховна Рада, пояснила Жолнович.
Нагадаємо, пенсії, субсидії та лікарняні: що чекає на українців у жовтні
Раніше ми писали про те, що чому реальні показники лічильників не рятують українців від зайвих витрат
Крім того, Знай.ua повідомляв, з 2 гривень до 3000: як накопичити Національний кешбек і на що його витратити