Внутрішньо переміщені особи (ВПО) чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані перебувати на військовому обліку нарівні з іншими громадянами України. Це правило діє для всіх чоловіків, які не мають законних підстав для відстрочки від служби.

Переселенці, які змушені були залишити свої домівки через окупацію чи активні бойові дії, також підпадають під ці вимоги. Про це повідомив адвокат Дмитро Франчук.

Допомога ВПО. Фото: скрін youtube

Для постановки на військовий облік ВПО мають звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (колишній військкомат) за місцем своєї тимчасової реєстрації. Цей облік є обов’язковим, незалежно від місця попереднього проживання чи причини переїзду.

Важливо, що внутрішньо переміщені особи мають такі ж права на відстрочку від мобілізації, як і інші громадяни. Вони можуть отримати відстрочку за певних умов, наприклад, через стан здоров’я, навчання чи інші законні підстави.

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Показати ще

Мобілізація, скріншот: YouTube

Для цього необхідно подати відповідні підтверджуючі документи до центру комплектування. Якщо такі документи відсутні або не надані вчасно, чоловіки зі статусом ВПО можуть бути мобілізовані на загальних підставах.

Переселенці повинні виконувати вимоги щодо військового обліку на рівні з іншими громадянами. Водночас, їхні права на відстрочку враховуються, але лише за умови належного оформлення документів.

Нагадаємо, грошова компенсація за пакунок малюка: які документи потрібно підготувати

Раніше ми писали про те, що безкоштовне житло для переселенців: які нововведення запроваджує держава

Крім того, Знай.ua повідомляв, ВПО дадуть цільову допомогу: що можна буде придбати