Україна увійде в новий опалювальний сезон з понад 12,2 мільярда кубометрів газу в сховищах, однак цього запасу може вистачити лише за умови, що зима буде не надто холодною. Такий прогноз озвучив експерт з житлово-комунальних послуг Олег Попенко, пояснюючи загрозу можливих проблем з опаленням цієї зими.

Попенко відзначив кілька ключових факторів, які визначатимуть, наскільки успішно Україна зможе пройти опалювальний сезон 2024/2025 років:

  1. Технічний стан теплокомуненерго та енергосистеми. Старі мережі, які давно потребують модернізації, можуть стати слабкою ланкою в умовах підвищеного навантаження взимку.
  2. Фінансові проблеми. Борги населення перед теплокомуненерго і "Нафтогазом" можуть ускладнити стабільну подачу тепла в будинки, адже наявність фінансування напряму впливає на якість послуг.
  3. Запаси газу та вугілля. Попри те, що на папері ці ресурси є, експерт зазначає, що при сильних холодах їх може виявитись недостатньо.

    Опалення. Фото: скрін youtube

Зібраний запас газу може вистачити лише в умовах відносно теплої зими. Якщо ж температура впаде нижче норми, газові резерви можуть швидко вичерпатися. Це створює серйозні ризики для стабільного проходження зими, особливо для багатоквартирних будинків, де виникають додаткові проблеми з утриманням тепла.

Олег Попенко окремо підкреслив, що багатоквартирні будинки в Україні давно не ремонтувалися, що призводить до величезних тепловтрат. За словами експерта, до 50% тепла зникає через неефективну теплоізоляцію будинків. Це означає, що мешканці фактично опалюють вулицю, що значно збільшує витрати енергії.

Популярні новини зараз

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав

Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

"Ми опалюємо повітря, коли включаємо опалення в багатоквартирних будинках," — зазначив Попенко.

Нагадаємо, опалення буде гіршим: українцям краще зробити це швидше

Раніше ми розповідали про нові правила оплати за тепло: як двоставкові тарифи змінять платіжки

Також, зима із новими тарифами? "Теплоенерго" перерахує вартість опалення