Деякі українці можуть платити за газ більше, ніж фактично використали упродовж місяця. Ця проблема досить масова і пов'язана зі специфікою обліку "блакитного палива". Про це розповів генеральний менеджер аналітичного центру "Діксі Груп" Андрій Урста в ефірі "Українського Радіо".
В Україні досі багато споживачів природного газу, у яких не встановлено лічильники. Відповідно, таким домогосподарствам споживання палива нараховується за нормами споживання.
"Насправді в нас досі існує проблема відсутності обліку природного газу в усіх споживачів, тому що понад 700 тисяч побутових споживачів газу в багатоквартирних будинках взагалі не мають жодного лічильника", - розповів експерт.
Пенсіонери працюватимуть, доки ноги ведуть: в уряді задумали нововведення
Пенсію можна збільшити в рази навіть без додаткового стажу: українцям підказали лайфхак
Пенсіонерам змінюють умови виплат: що треба знати
ТЦК буде безпощадним до цих жінок: кому загрожують штрафи на рівні з чоловіками
Відсутність обліку газу в домогосподарстві та споживання за нормами призводить до того, що людина може платити за газ більше, ніж фактично використала за певний період. Або ж навпаки.
"Тобто незалежно від того, скільки той чи інший споживач використав газу по факту, вони платять виключно за нормами, які можуть бути вищими або нижчими за фактичне споживання", - констатував Андрій Урста.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, перевірка газових лічильників: кого можуть оштрафувати щонайменше на 37 тисяч гривень.
Також наш портал інформував, що "Газмережі" закликали по-новому розраховуватися за доставку газу: інструкція для споживачів.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, якщо не хочете зимувати у холодній квартирі: "Газмережі" попередили, що має зробити кожен.