Українці все частіше стикаються з несподіваними сюрпризами у своїх документах у додатку "Дія" та реєстрі "Резерв+". І мова не тільки про дрібні помилки – іноді дані можуть так змінитися, що людина несподівано може виявитися іншою статтю або з новим ім'ям.

"Мінфін" вирішив розібратися, чому це відбувається і як із цим боротися.

Коли ти – "чоловік" у "Дії"

Найчастіші помилки стосуються свідоцтв про народження та паспорти. Причому паперові версії цих документів залишаються без проблем, але електронні можуть зробити неприємні сюрпризи.

Так, киянка Марина виявила у "Дії", що за документами вона більше не жінка. Її свідчення про народження показало, що вона чоловік.

А у мешканки Києва Тетяни ще веселіше: її дочка Владислава у додатку перетворилася на чоловіка на ім'я Владислав. У воєнний час такі "перевтілення" можуть бути небезпечними – раптом прийде повістка?

Популярні новини зараз

Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним

Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу

Показати ще

Додаток "Дія"

Помилки, які грають на руку

Іноді помилки у "Дії" допомагають. Наприклад, одного разу у прізвищі людини припустилися помилки, і коли її розшукували для арешту, знайшли не того, хто потрібен. В іншому випадку помилка на адресу дозволила уникнути обшуку. Але бувають і серйозніші ситуації: одного разу адвокати не змогли оформити броню для клієнта, бо в системі «Резерв плюс» його записали як померлого.

Цікава історія сталася із киянином Артуром. Він зміг вільно виїхати за кордон як багатодітний батько, хоча один із його дітей, на жаль, помер кілька років тому. Але в реєстрі ця інформація не оновилася, і Артур із дітьми вирушив до Франції.

Біометричний паспорт: оформлення, вартість, документи, Ubr

У чому проблема?

Валерія Ткач, представник Мінцифри, пояснює, що "Дія" просто підтягує дані із державних реєстрів. Тобто сама по собі "Дія" нічого не змінює, всі помилки надходять з реєстрів, де їх могли допустити при введенні даних. Іноді винний людський чинник, іноді – технічні збої.

Ткач розповіла, що величезні обсяги даних, які потрапляли до реєстрів, не завжди ретельно перевірялися. А якщо стався збій під час передачі даних між системами, можна виявити "нову версію" самого себе в "Дії".

Документи, фото: VежA

Чому це важливо?

Помилки в електронних документах можуть серйозно ускладнити життя. Юрист Катерина Аніщенко попереджає, що з некоректними даними ви можете зіткнутися із відмовою у банку, затримкою на кордоні або навіть проблемами при мобілізації. Особливо якщо йдеться про паспорт, який потрібний майже в усіх офіційних ситуаціях.

Як виправити?

Помилки у "Дії" можна виправити, звернувшись до органу, який веде відповідний реєстр. Потрібно подати заяву, додати оригінал документа, і якщо помилку допущено з вини реєстратора, її виправлять безкоштовно. Якщо помилка виникла не з вини реєстратора, доведеться заплатити 30% від адміністративного збору (приблизно 87,6 грн).

Деякі користувачі успішно справлялися з такими проблемами. Киянка Марина, наприклад, виправила помилку через службу підтримки "Дії", надіславши необхідні документи. Їй навіть не довелося нікуди йти – вирішили все онлайн.

Тож якщо ваша "Дія" видає сюрпризи, не панікуйте, а просто дотримуйтесь інструкцій – і ваш електронний "я" знову стане таким, як треба.

Нагадаємо, виплату пенсій можуть призупинити: у ПФУ назвали причини

Раніше ми писали про те, що українців депортуватимуть з Європи: виженуть і більше не пустять

Крім того, Знай.ua повідомляв, відкупитися не вийде: антикорупційні органи постали новий закон після скандалу з попереднім