Ринок молочних продуктів України опинився в епіцентрі помітних змін. Останнім часом споживачі звертають увагу на різке коливання цін на звичні продукти – молоко, сир та вершкове масло. Портал "Хвиля", на основі даних "Мінфіну", проаналізував, як змінилися ціни та що стоїть за цими змінами.

За даними дослідження, молоко "Простонаше" з жирністю 1% стало дорожчим – тепер його середня вартість сягає 44,38 грн за 900 мл. У порівнянні з вереснем, ціна підскочила на 7,43%, або на 3,07 грн. Це зростання аналітики пов'язують із підвищеним попитом на продукти з низьким вмістом жиру, особливо серед споживачів, які стежать за своїм здоров'ям.

Натомість, молоко "Яготинське" з жирністю 2,6% демонструє протилежну тенденцію – його ціна впала з 46,30 грн до 44,36 грн за 900 мл, що становить зниження на 4,19%. Це може свідчити про те, що попит на жирніші молочні продукти поступово скорочується.

Ціни на молоко, скріншот з відео

Дивним сюрпризом для споживачів стало зниження цін на сир "Простонаше" 9% жирності. Сьогодні цей продукт коштує 74,90 грн за 300 г, що на 5,89 грн (або 7,29%) менше, ніж у вересні. Це зниження цін може бути викликане тим, що споживачі надають перевагу іншим, більш доступним варіантам сиру, або ж ринок відчуває насичення пропозиції.

Популярні новини зараз

В Україні визначили 4 категорії пенсіонерів, які отримуватимуть 8000 грн

На блокпостах посилять перевірки: що потрібно мати при собі

У ТЦК запропонували альтернативу тим, хто не хоче потрапити на "нуль"

Мінекономіки готує нові правила бронювання працівників: що зміниться до листопада

Показати ще

Ціни на сир. Фото: скрін youtube

Найбільший стрибок цін спостерігається у сегменті вершкового масла. Так, масло "Яготинське" з жирністю 73% тепер коштує 92,50 грн за 200 г, що на 8,23 грн більше порівняно з вереснем. Це зростання на 9,77% свідчить про те, що витрати на виробництво масла, зокрема на енергоносії та транспортування, тиснуть на ціноутворення.

Різке підвищення цін на масло та молоко свідчить про загальну нестабільність на ринку молочних продуктів, спричинену економічними факторами та зростанням витрат на виробництво. З іншого боку, здешевлення сиру може бути тимчасовим явищем, оскільки виробники намагаються утримати конкурентоспроможність, приваблюючи покупців знижками.

Нагадаємо, супермаркети порадували обвалом цін майже на 30%: що подешевшало

Раніше ми розповідали, що мінус 30 грн у чеку: супермаркети різко знизили ціни на оселедець, скумбрію та коропа

Також, доведеться віддати 270 грн за кіло: супермаркети оновили ціни на свинячий ошийок, грудинку та шашлик