Спочатку законопроєкт не отримав підтримки в першому читанні, але після доопрацювань був ухвалений 247 голосами. Однією з найбільш спірних новацій стало підвищення податків з 1 жовтня, що здивувало багатьох, адже голосування відбулося вже в середині місяця.

Від початку повномасштабного вторгнення уряд утримувався від підвищення податків, покладаючись на міжнародну допомогу та військові облігації. Однак за два роки війни ресурси держави вичерпуються, а фінансова підтримка з-за кордону стала менш регулярною.

Це змусило уряд підвищити податки, щоб додатково залучити 30 млрд грн у 2024 році та 130-135 млрд грн у 2025 році. Про це пише Hyser.

Люди, які оплачують податки. Фото: youtube

Підвищення військового збору

Популярні новини зараз

Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги

Оплата комунальних послуг: що обов'язково потрібно перевіряти, щоб не втратити гроші

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

З 1,5% до 5% від доходів для більшості громадян. Однак військовослужбовці платитимуть за старою ставкою — 1,5%.

Нові групи платників

Тепер військовий збір поширюється на підприємців, які раніше були звільнені. ФОП 3-ї групи сплачуватимуть 1% від доходу. Підприємці 1-ї, 2-ї та 4-ї груп – фіксовано 800 грн на місяць (10% від мінімальної зарплати).

Банки з надприбутками

У 2024 році сплачуватимуть 50% прибуткового податку.

АЗС

Зобов'язані вносити авансові податкові платежі щомісяця на основі кількості точок продажу палива.

Податки, фінанси / фото: Pixabay

Експерти попереджають, що нові податки можуть суттєво підвищити навантаження на легально працюючих працівників та бізнес. Європейська бізнес-асоціація зазначає, що зміни можуть спотворити конкуренцію для прозорих компаній.

Наприклад, для працівника зі середньою зарплатою 20 964 грн військовий податок зросте з 314 грн до 1048 грн, знижуючи чистий дохід до 16 142 грн. 55% компаній не зможуть компенсувати підвищення збору, що погіршить доходи працівників.

Економіст Олег Пендзин вважає, що новий закон не забезпечить суттєвої підтримки армії, але додасть тягар для чесного бізнесу та звичайних громадян. Скасування податків на розкіш лише посилить це навантаження.

Нагадаємо, економісти пропонують підвищити податки: за що хочуть брати більше

Раніше ми писали про те, що медогляд у школах і підвищення виплат: головні зміни жовтня

Крім того, Знай.ua повідомляв, перекази по картці, національний кешбек та зростання допомоги по безробіттю: жовтень принесе шалені зміни