На початку нового навчального року в школах України все більше уваги приділяється не тільки традиційним предметам, а й урокам з безпеки, зокрема, про небезпеку вибухонебезпечних боєприпасів. Україна зараз є однією з найбільш забруднених боєприпасами країн у світі, і діти часто стикаються з реальними загрозами.

Тому навчання безпечній поведінці стало важливою частиною шкільної програми. Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) разом із вчителями навчає школярів, як уникати небезпеки. Учителі також проходять спеціальні тренінги, щоб передавати ці знання дітям. За останні два роки понад 67 000 дітей по всій Україні дізналися про правила безпечної поведінки.

Школярі 11 класу. Фото: вільні джерела

Особливо важливі такі уроки для учнів у прифронтових зонах, де ризик наштовхнутися на міни чи нерозірвані боєприпаси дуже високий. Школярі, як-от дев'ятикласник Данило з Києва, вже знають про небезпеку боєприпасів та як уникнути нещасних випадків. Він каже, що ці знання допомагають йому жити в умовах постійної небезпеки, зокрема тому, що його дача знаходиться в потенційно замінованому районі.

знайдений вибуховий пристрій

Популярні новини зараз

Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Показати ще

Також важливим є досвід Максима, якому довелося стикнутися з наслідками вибуху біля школи. Він і його друзі хотіли допомогти з прибиранням, але вчителі заборонили, щоб уникнути можливих ризиків.

Завдяки таким програмам діти не лише навчаються, як уникати небезпеки, а й стають більш стійкими до важких обставин, що оточують їх під час війни. МКЧХ продовжує розробляти освітні матеріали для різних вікових груп і активно співпрацює з українськими установами, щоб забезпечити школярів необхідними знаннями для їхньої безпеки.

Зараз, коли війна торкається життя кожного українця, ці уроки стають невід'ємною частиною освіти, допомагаючи захистити дітей і зберегти їхні життя.

Раніше ми повідомляли, росіяни доводять українців до відчаю на окупаних територіях?

Кадровий голод на окупованих територіях України- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, зброя, техніка та дрони, як бізнеси підтримують українську розвідку?