Жінка на ім'я Леся Радченка розповіла про проблеми з орендою землі, яку її батько здав у користування агрофірмі "Дружба-Нова" (частина компанії "Кернел").
За її словами, фірма платить за старими, заниженими тарифами, і індексацію, яка мала б коригувати орендну плату, взагалі не проводили.
"Той, хто дає в оренду їм землю, то радіє тим копійкам. А вони реально платять копійки! Колишній Борзнянський, а нині вже Ніжинський район отримує грошей по орендній платі менше, ніж, наприклад, можуть отримувати в інших регіонах. Не вірю, що в нас земля настільки менш цінна, ніж в інших регіонах України! Та навіть у наших знайомих, хто віддає пай в оренду іншій агрофірмі, то орендна плата конкурентна", – ділиться Леся.
Вона також сказала, що фірма платить її батькові лише 5% від нормативної оцінки землі – це трохи більше 2700 грн за всю ділянку, а не за гектар, як роблять інші агрофірми. Хоча у договорі зазначено, що орендна плата має індексуватися з урахуванням інфляції, "Дружба-Нова" цей обов'язок ігнорує.
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
"Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки
Так що навіть якщо на папері все виглядає красиво, на практиці може бути не так гладко, як хотілося б землевласникам.
Нагадаємо, гектар подорожчає на 20%: цінами на землю прогнозують різкий стрибок
Раніше ми писали про те, як уникнути голодної старості: фінансовий експерт дав поради щодо збільшення пенсії
Крім того, Знай.ua повідомляв, що це обов'язково потрібно зробити на дачі в жовтні, якщо вересень був спекотним: лише одне завдання