Уряд України продовжує вдосконалювати механізми мобілізації та військового обліку в умовах воєнного стану. Кабінет Міністрів України вніс важливі зміни до Порядку бронювання військовозобов'язаних через Єдиний державний вебпортал електронних послуг "Дія". Ці нововведення, затверджені постановою від 1 жовтня 2024 року.
Відтепер військовозобов'язані, які перебувають на персональному військовому обліку в державних органах, підприємствах або установах, можуть бути включені до списків на бронювання засобами електронної платформи "Дія". Це значно спрощує процес взаємодії між громадянами та державними інститутами, особливо у випадках, коли потрібно швидко бронювати критично важливі кадри для економіки або державних органів.
До списків на бронювання тепер потрібно додавати нові обов'язкові дані. Уряд уточнив перелік інформації, яка має бути вказана у заявках на бронювання. Серед них:
- реквізити військово-облікового документа (як у паперовій, так і електронній формах);
- військово-облікова спеціальність;
- дата останнього уточнення військово-облікових даних.
Одним з ключових аспектів змін є автоматизація переведення військовозобов'язаного на спеціальний військовий облік у разі позитивного результату перевірки через Реєстр військовозобов'язаних. Це можливо за умови, що особа:
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
- Перебуває на військовому обліку та має відповідні документи.
- Уточнила свої дані щодо перебування на військовому обліку.
- Не перебуває в розшуку.
Такий підхід дозволяє максимально зменшити бюрократичні перешкоди та прискорити процес бронювання, що є критично важливим під час війни.
Нагадаємо, автоматично стали злочинцями: ТЦК попередило ухилянтів
Раніше ми розповідали, що почнуть мобілізувати з 1 жовтня: кого чекає повістка та ВЛК