В українських школах відчувається серйозна нестача вчителів, особливо у тих, що розташовані ближче до лінії фронту. За словами заступника міністра освіти і науки Андрія Сташківа, школи найбільше потребують фахівців з фізики, хімії та іноземних мов. Окрім цього, бракує і шкільних психологів, чия роль стала ще важливішою з початком війни.
Міністр освіти Оксен Лісовий також раніше зазначав, що не вистачає вчителів математики та інформатики. Він висловив надію, що в регіонах із найгострішою проблемою нестачі кадрів зможуть розробити місцеві програми, які допоможуть залучити до шкіл педагогів серед внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
Найбільше труднощів із вчителями мають прифронтові райони. Особливо критична ситуація з психологами, які не хочуть іти працювати до сільських шкіл через низькі зарплати. При цьому потреба в шкільних психологах значно зросла через складні психологічні умови, спричинені війною.
Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Міносвіти визнає, що однією з головних причин, чому освітяни не йдуть працювати в школи, є низькі зарплати. За словами міністра, для підвищення зарплат педагогам необхідно знайти додаткові 50-60 мільйонів гривень.
Ситуація із зарплатами вчителів залишається складною, але забезпечення шкіл кваліфікованими кадрами є однією з головних задач, особливо в умовах війни, коли освітня система повинна працювати стабільно й ефективно. Сподіваємось, що найближчим часом держава знайде рішення для вирішення цієї проблеми.
Раніше ми повідомляли, умови для учнів покращаться, школи отримали фінансову допомогу.
Школярі вчитимуться за новими правилами- детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, коли школярі підуть на осінні канікули?