Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський запропонував скасувати соціальні пільги, щоб заохотити українських чоловіків, які підлягають мобілізації в Європі, повернутися в Україну для проходження військової служби.

Про це повідомляє французька газета Le Monde.

Від початку повномаштабної війни росії проти України у 2022 році сотні тисяч українців втекли до європейських країн. Серед них є чоловіки, які виїхали з України нелегально, щоб уникнути мобілізації.

Українські чоловіки в Польщі, фото: Facebook

"Ось практична ідея, яка допоможе фінансам Західної Європи, політично допоможе традиційним партіям проти правих радикалів і допоможе Україні" - сказав Сікорський на щорічному форумі

Популярні новини зараз

Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

Сікорський запропонував урізати соціальні виплати для українських чоловіків у Європі, щоб стимулювати репатріацію. Він підкреслив, що отримання фінансової допомоги не повинно бути причиною для ухилення від військової служби.

Біженці в Польщі. Фото: Youtube

Андрій Сибіга з України підтримав цю пропозицію. Сікорський також закликав припинити виплати українським біженцям, зазначивши, що соціальні виплати знижують мобілізаційну спроможність України. Сікорський вважає, що фінансова допомога в Європі створює стимул для чоловіків і жінок, які залишаються за кордоном, коли вони могли б повернутися додому і захищати свою країну.

"Якщо вони перебувають під захистом ЄС як біженці, вони отримують 200 євро на місяць на кожну дитину, зараховану в польській системі. У Західній Європі вони отримують інші допомоги. Ми не повинні субсидувати непокору" - додав Сікорський.

Нагадаємо, Польща хоче припинити допомогу для українських біженців.

Українським дітям у Польщі платитимуть грошову допомогу- детальніше на Знай.ua.

Раніше ми повідомляли, додаткові нюанси для українців у Польщі.