В Україні значно побільшало випадків, коли суди засуджують ухилянтів від мобілізації до реальних тюремних термінів.
За даними адвоката Романа Симутіна, такі вироки стали більш поширеними, і зараз у половині випадків суди призначають реальні строки позбавлення волі, зазвичай три роки. Раніше такі вироки виносились лише у 10-15% випадків.
Адвокат Сергій Старенький пояснює, що засуджені відбувають покарання в установах із загальним рівнем безпеки. Збільшення кількості реальних термінів пояснюється позицією Верховного суду, який вважає, що умовне покарання не є ефективним і може мотивувати інших ухилятися від військової служби.
Судимість за ухилення від мобілізації може мати серйозні наслідки для подальшого життя засуджених. Як пояснюють адвокати, з судимістю неможливо влаштуватися на державну службу, в правоохоронні органи або на посади, пов’язані з державною таємницею.
"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
"Якщо говорити про те, чи зможе така особа із судимістю обіймати посаду на державній службі, то, швидше за все, немає. Роботу в правоохоронних органах також для неї буде закрито. Як і все, що пов'язане із державною таємницею. На державній службі та у правоохоронних органах проводиться службова перевірка до 5 коліна. Але якщо говорити про приватні підприємства, то тут все залежатиме від роботодавця. У приватному секторі ситуація м'якша. Якихось інших обмежень для людини немає", – заявила адвокат Катерина Аніщенко.
Нагадаємо, заходи мобілізації посилюють: українців попередили
Раніше ми писали про те, що підуть служити в перших рядах: кому з українців вручать бойові повістки в вересні
Крім того, Знай.ua повідомляв, болючі штрафи та проблеми з ТЦК: українців суворо карають за втрату документу