Сніг і холод вже прийшов в Україну, а це означає, що не за горами і ожеледиця. Щоб не потрапити до рубрики "смішно падіння на Андріївському узвозі" потрібно знати нюанси ходіння льодом.
Звичайно, всьому потрібно вчитися і цьому теж, адже одна справа потрапити до смішного відео, а зовсім інша – покалічити себе. У цій статті ми розповімо нашим читачам, як примудритися встояти на ногах і що можна зробити із взуттям, щоб воно не ковзало.
Що зробити, щоб взуття не ковзало
Льодоступи
Льодоступи є найпоширенішим способом, який допоможе встояти на ногах на льоду. Головна їх особливість полягає в тому, що вони легко надягають на будь-яке взуття і мають спеціальні протиковзкі шипи. Ще однією перевагою є їхня ціна, тому що вони доступні кожному і виручать будь-кого в слизьку погоду. Але перш ніж їх купувати, необхідно приміряти, щоб вони підійшли. Не бажано купувати товар наосліп, бо потім можуть з'явитися якісь нюанси.
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Клей та пісок
З піску та клею можна зробити гарне абразивне покриття. Потрібно взяти клей і нанести його по всій підошві черевика, після чого на нього висипати пісок. Цей спосіб буде не лише ефективним, а ще й довговічним. У нього є лише один недолік - це обсипання піщинок у будинку, через що доведеться часто прибирати.
Лейкопластир
У сильну ожеледицю звичайний аптечний лейкопластир стане незамінним, оскільки він не ковзатиме по льоду. Для цього потрібно наклеїти пластир по всій довжині черевика. Цей спосіб хоч і є ефективним, але не довговічним, тому що пластир дуже швидко відпаде, особливо якщо на вулиці мокра погода.
Наждачний папір
Наждачный папір є вдалим абразивним матеріалом, який зможе зробити будь-яке взуття стійким навіть на слизькій поверхні. Приклеїти наждачний папір до підошви черевиків можна за допомогою клею. Вона зможе протриматися на взутті близько одного тижня. Якщо немає можливості її клеїти, можна просто підошву потерти наждачним папером. Цей спосіб є довгостроковим, але тільки він може пошкодити взуття. У цьому випадку доведеться вибирати, що дорожче: взуття чи здоров'я.
Обробка взуття спеціальними засобами
Щоб зберегти і не зіпсувати зимове взуття, необхідно віддати його у взуттєву майстерню, де її покриють спеціальним протиковзким напиленням. Крім того, майстер може заглибити протектор на підошві.
Нагадаємо, як не покалічитися на слизьких дорогах: головні правила в ожеледицю.
Раніше ми повідомляли, що нашкодите не тільки собі, але й іншим: водіям нагадали, де не можна паркуватися взимку.