Суми за медичні послуги та ліки дуже часто негативно вражають. Проте існують державні програми, за якими медпослуги будуть безкоштовними.
На офіційній сторінці Національної служби здоров'я України розповіли куди звертатися пацієнту з інсультом, щоб не платити за лікування та які послуги можуть бути безкоштовними.
За даними відомства, медичні послуги при інсульті повністю фінансуються державою в рамках Програми медичних гарантій. Голова НСЗУ Наталія Гусак повідомила, що наразі ця послуга є пріоритетною в країні.
"Ми дуже прицільно з окремими вимогами контрактуємо заклади та формуємо той обсяг медичної допомоги, який має надаватися при інсультах абсолютно безоплатно для кожного українця та українки, які цього потребують"
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Зараз в Україні безкоштовний пакет послуг при інсульті надають в 229 медичних закладах. Вони мають договір на пакет "Медична допомога при гострому мозковому інсульті".
Якщо в лікарні з вас вимагають кошти за медпослуги або ліки, при цьому заклад має відповідний договір з НСЗУ, можна подати скаргу та повернути гроші за лікування.
У відомстві розповіли про випадок, коли скаргою пацієнт відсудив всі свої гроші, які платив в лікарні. Це сталося в Рівненській області, тоді медзаклад повністю відшкодував кошти за час лікування.
Нагадаємо, інформаційний портал Знай повідомляв, ризик серцево-судинних захворювань: в МОЗ повідомили як оцінити ймовірність виникнення хвороб серця
Раніше портал Знай інформував, від ліків до необхідних досліджень: хто з українців має право на безкоштовний пакет послуг
Також наш портал повідомляв, як отримати безкоштовну медичну допомогу: що потрібно знати