Під час повномасштабної війни в Україні знизилася активність фальшивомонетників, проте остаточно наповнювати ринок фальшивими гривнями вони не припинили. Які купюри вважаються найнебезпечнішими й чи можна їх отримати зрештою у магазині, повідомляють у Національному банку.
У регуляторі попереджають, що найнебезпечнішими є банкноти старого зразка, випущені до 2015 року. Найчастіше зловмисники намагаються запустити в обіг фальшиві 200 та 500 гривень.
За даними, підробок банкнот у 500 гривень зафіксовано 39% від загальної кількості вилучених підробок та 57% від їх загальної суми, а 200 гривень – 45% та 26% відповідно. Також фальшивомонетники підробляли 100-гривневі купюри, але у рази рідше.
Змусять відповідати за кожну гривню: українців жорстко штрафують за гроші на картках
Новорічні канікули затягнуться аж на місяць: чому школи не готові до навчання
З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам
Пенсіонерам доплачуватимуть за вік: кому збільшать виплати автоматично
У Національному банку наголошують, що вилучені до початку повномасштабної війни фальшиві гроші становили певну загрозу торговим закладам. Фальшивомонетники досить якісно підробляли ультрафіолетовий захист, і такі купюри могли пропускати на касах супермаркетів. Втім, ці фальшивки не несли жодної загрози для банківської системи.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, у гаманцях українців з'являться нові купюри: Національний банк показав, як вони виглядатимуть.
Також наш портал інформував, "старі" долари – ще півбіди: українцям підсовують фальшиву валюту, які купюри підробляють частіше.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, задовбали цими дзвінками: чи можуть українці не повертати мікрокредити, і як позбутися "мільйонних" відсотків.