За допомогою державної програми "Доступні ліки" пацієнти можуть отримувати необхідні медикаменти безкоштовно, або з невеликою доплатою.
Важливим є те, що ця програма не перестає діяти в умовах воєнного стану. Навіть у цей час перелік таких ліків постійно зазнає змін та збільшується.
Наразі до програми входять 515 лікарських засобів та медичних виробів. З цих позицій 65 найменувань – для лікування психічних розладів та епілепсії. За повідомленням МОЗ, з 13 жовтня ліки на наркотичні ліки буде діяти лише електронний рецепт. Це стосується всіх громадян України, окрім тих, хто мешкає на прифронтовій території. Там буде діяти і електронний і паперовий варіант.
Отримати доступні ліки можна діяти за таким алгоритмом:
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
-
Отримати електронний рецепт у лікуючого або сімейного лікаря
-
Лікар повинен в Електронному реєстрі створити план лікування, та створити електронний рецепт на медикаменти.
- Перевірити чи входять ці ліки в програму
Після виписування рецепта, його строк дії становитиме 30 календарних днів. Потім з цим рецептом прийдіть до аптеки, яка має договір з НСЗУ та яка може відпускати ліки за Е-рецептом. Така аптека впізнавана серез інших через наявність наліпки "Доступні ліки". Повний перелік таких аптек можна переглянути онлайн на офіційному сайті НСЗУ. Окрім того, можна дізнатись про таку аптеку поблизу зателефонувавши в контакт-центр НСЗУ.
В аптеці фармацевту можна назвати номер рецепту та код підтвердження. Або ж показати сам електронний рецепт, лікар може його роздрукувати у себе. Фармацевт у свою чергу запропонує перелік ліків та дозування і скаже, який медикамент повністю безоплатний, а який – частково безплатний.
Нагадаємо, портал Знай інформував, сімейний лікар у відпустці: як записатися на прийом та отримати допомогу в такому випадку
Раніше на порталі Знай повідомлялося, на Одещині школяр поліз в унітаз, щоб дістати електронну сигарету: все закінчилося переломом руки
Також, наш портал інформував, як не захворіти у холодну пору року: поради МОЗ