Українцям на телебаченні та в інших джерелах інформації кажуть, що держава чи то вже готова, чи тільки завершує підготовку до опалювального сезону. Проте у компанії "Нафтогаз" вирішили нагадати, що кожному громадянину необхідно подумати про свій комфорт самостійно.
Вже в першій половині жовтня слід перевірити газове обладнання та електричні прилади. Перед кожним опалювальним сезоном власники будинків та квартир, де є газове опалення, повинні переконатися у справності мереж та приладів. Для цього потрібно подати заявку до місцевого облгазу.
Далі у житлі фахівці проведуть перевірку та видадуть акти про стан системи та допоможуть із вирішенням проблем. Про це в деталях розповіли експерти компанії "Нафтогаз".
При цьому виявити несправність газового обладнання може не лише фахівець, а й сам користувач. Зазвичай після опалювального сезону теплоносій спускається із системи, щоб уникнути застою води.
Неявка до ТЦК за повісткою: скільки разів можуть оштрафувати
Банкомат з'їв картку: українцям підказали, як швидко відновити доступ до грошей
Безкоштовний проїзд та комуналка: за що ще не платитимуть пенсіонери
Пенсіонерам готують солідну доплату: хто та скільки отримає
Деякі моделі котлів оснащені спеціальною програмою, яка періодично запускає насос та прокачує воду у радіаторах. Також вона може продіагностувати систему на наявність помилок та сповістити про це користувача.
А ось самостійно лагодити котли в жодному разі не можна. Краще звернутися до сертифікованого майстра.
Самостійно споживач може перевірити працездатність пристрою такими методами:
- Протестувати газову трубу на наявність витоку палива може, обробивши всі стики мильним розчином. Якщо почнуть з'являтися бульбашки, то система розгерметизована і потрібно звертатися в газову службу.
- перевірити тяги в трубі можна, піднісши запалений сірник до димаря, якщо дим не витягується - тяга відсутня і користуватися газовим котлом не можна. У такому разі канал слід прочистити самостійно або викликати фахівця.
Також фахівці рекомендують утеплити димар, щоб холодне повітря ззовні не тиснуло на гаряче і не порушувало його виведення;
перевірити вентиляційні канали можна, піднісши шматок паперу до вентиляції. Якщо вона прилипає до ґрат – система працює правильно. Якщо ні – циркуляцію повітря треба налагодити.
Також рекомендується замінити фільтри на вході теплоносія та блакитного палива. Важливо також не забувати про регулярне обслуговування газового котла: очищати камери згоряння, пальники, теплообмінник, усі датчики та електроди запалювання. Це продовжить період експлуатації пристрою без втрати ним потужності.
Підготовка до зими електричних пристроїв
Якщо в будинку встановлений електричний котел, потрібно включити його в розетку і перевірити працездатність. У сучасних моделях є опція самодіагностики та на цифровий екран виводиться код помилки, а в інструкції є розшифровка та варіанти вирішення проблеми.
У старіших моделях сигналом про несправність є зовнішні ознаки, зокрема:
- сторонній шум при запуску та роботі;
- витік води;
- холодний теплоносій після кількох годин роботи;
- Проблеми з подачею рідини в систему.
Також важливо перевірити тиск у баку розширення, що має становити 0,9-1,1 атм. Крім того, електричні водонагрівачі потребують регулярної заміни магнієвого анода, який запобігає появі накипу на ТЕНах.
Періодичність цієї процедури вказана в техпаспорті до приладу, тому перед опалювальним сезоном потрібно уточнити, чи не час замінити деталь.
Нагадаємо, "Приват24 не знаходить рахунок": помилка, яка заважає сплатити комуналку.
Раніше повідомлялося, "Ліплять борг і загрожують судами": чоловік скаржиться на борг за газ, яким не користувався 2 роки.
Також, "Придумали, як загнати в борги": "Нафтогаз" на рівному місці нараховує зайві суми у платіжках.