1 жовтня всі віруючі відзначають одне з найважливіших церковних свят у році - Покрова Пресвятої Богородиці.
У народі він вважається кордоном між зимою та восени, тому не дивно, що традицій і народних прикмет, пов'язаних з урочистістю дуже багато. І тому ми вирішили розповісти, що обов'язково потрібно зробити у Покрові Пресвятої Богородиці.
Покрова Пресвятої Богородиці: що потрібно зробити на свято
Насамперед треба сказати про те, що Покрова Пресвятої Богородиці – прекрасне свято для незаміжніх, але дуже спраглих за це, жінок. Вони повинні прийти до церкви ще до початку святкового богослужіння і поставити свічку біля Богородиці, і після цього помолитись їй, і попросити бажаного. Вважається, що саме у це свято вона точно допоможе.
2 фрази, які можуть наслати на вас пристріт в натовпі: ніколи не відповідайте на ці запитання незнайомців
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Незважаючи на те, що багато традицій Покрови Пресвятої Богородиці вже зовсім неактуальні, деякі люди все-таки намагаються їх дотримуватися. Так, наприклад, у селах печуть пироги та млинці, і залишають у кутках будинку. Робиться це, щоб задобрити домовика. А ввечері, теж для нього, влаштовують галасливі гуляння.
Крім цього, в Покрову Пресвятої Богородиці потрібно було подавати дари бідним, сиротам і всім, хто цього потребує. Так само, господині пекли млинці не лише заради домового. Вважалося, що чим більше буде в будинку млинців на Покрову, тим тепліше буде взимку.
За традицією, на Покрову повинен випасти перший сніг. І люди вважають, що він має особливі якості. Тому, якщо ним вмитися, можна зберегти молодість і красу. З іншого боку, це просто прикмети на Покрову Пресвятої Богородиці, і сніг може лише погіршити ваше здоров'я.
Ще один важливий ритуал на Покрову – це розпалювання багаття. Але він мав бути без гілок. А горів лише мох. Вважалося, що таке багаття, точніше дим від нього, очистить вашу душу і збереже її від злих сил.
Нагадаємо про День захисників та захисниць України: коли відзначати за новим календарем.
Раніше ми повідомляли, що Різдво таки 25 грудня, а Миколая – 6: новий календар православних свят.