Масштабні паводки в Карпатах в першу чергу пов'язані з тим, що відбувається вирубка лісу. Але крім цього виникає ще одне питання - чому люди будують свої будинки на потенційно небезпечних ділянках.
Про це в ефірі Апостроф Live заявила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.
За словами Тетяни Тимочко, навіть якби не вирубка лісу, все одно паводків було б не уникнути.
"І питання будівництва житла - навіщо відшкодовують кошти тим людям, які будують свої житла на небезпечних ділянках, таких як прибережні смуги гірських річок. Люди повинні усвідомлювати ризики, а не бігти до влади за грошима, коли їхні будинки постраждали від паводків. Ось коли у людини повністю не буде надій на відшкодування, тоді вже він буде усвідомлювати, що там не можна нічого будувати", - каже еколог.
Тетяна Тимочко підкреслила, що потрібно діяти комплексно на випередження, інакше восени в Карпатському регіоні знову будуть такі ж проблеми.
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Раніше портал Знай.ua писав про те, що під Франківськом будинок пенсіонерки зруйнувала повінь, самотня бабуся ридає і благає про допомогу: "Замерзну взимку!" Бабуся з Ланчина, що в Івано-Франківській області, просить про допомогу, щоб забратися після повені.
Також портал Знай.ua писав, що осінь "перефарбувала" Карпати в жовтий, мережу облетіли казкові кадри: ось воно, серце Гуцульщини. Село На Прикарпатті перетворилося з приходом осені.
Також портал Знай.ua писав - з Середньовіччя з любов'ю - через пандемію людям довелося згадати лайфхак, яким рятувалися від чуми.
.